Založ si blog

Dokedy budeme ešte čakať?

Dokedy budeme ešte čakať? A trpieť to, čo sa tu deje. Je to zjavné a do očí bijúce. Spoločnosť ako taká upadá a necháva si diktovať od bláznov. Vo svete sa protestuje, fašizmus je na vzostupe a nikoho to netrápi. Nikde sa nepíše nič, ministerstvo propagandy nacistického Nemecka je hovno. Sloboda prejavu? Tá už neexistuje ak vôbec. Médiá sú zapredané, politici tiež a národ holubičí len mlčí. Asi iba čakáme, kým v ostatných krajinách nezačne horieť pochodeň a potom to všetko padne ako domino. Jedine že by nie…ale to už budeme stratení a zatratení.

Pýtam sa sám seba pomerne často v poslednej dobe: Dokedy budeme čakať? Ceny (všetkého) idú stále hore, ruka v ruke s poplatkami za všeličo možné. Platy ostávajú samozrejme také isté. Tie asi netreba meniť. Mladí ľudia si ani nechcú robiť deti, keďže je to nákladné a niekde bývať treba. Zobrať si úver na 30rokov za 2izbový byt v Bratislave a potom sklopiť zrak v práci a nebodaj sa obávať o flek. Otvoriť si ústa samozrejme nemôžete, lebo ako hovoria: „vonku čaká ďalších 50 na tvoj flek“. Čo ti potom ostáva? Pustiť si negatívne televízne koniny, vypiť pivo, zanadávať si a spať. Na druhý deň repete. Toto sme chceli? Je to to, čo chceli všetci tí ľudia, ktorí štrngali klúčami na námestiach? Myslím si, že nie.  Stredná trieda, takzvaný motor ekonomiky je na kolenách a bohatí sú len bohatší, chudobní ešte chudobnejší. Prídu voľby a každý si urobí „povinnosť“ ako keď sa ráno vykadí. Je to také isté, akurát volebná urna nesplachuje. No áno splachuje ale iba nádeje idealistov. Je jedno, či je pri koryte hranatý Robko, cyklista Miky alebo boxer Vladko. Aj tak sa rozhoduje v pozadí, pred kamerami sú len bábky a ovládajú ich bábkoherci. Sú to rôzne vplyvné skupiny, či už finančného alebo iného charakteru.

Médiá sú zapredané a namiesto objektívnych správ robia len nechutné PR. Reklamu na fašistické vedenie Ukrajiny, na homosexuálnu adopciu, na utečencov, na EÚ. Čokoľvek je práve v kurze v mediálnom kruhu. Zapredaní novinári bez chrbtovej kosti nemajú pred ničím zábrany. Ani spovedať matku po smrteľnej nehode jej dcéry. Etika žiadna. Je mi už z toho na grcanie, nechápem ako to môžu občania tlačiť denne do hláv? Asi iba tak, že sa vypne gombík vnímania. Potom je jednoduchšie manipulovať spiacu masu.

Slovensko spí

Slováci spia a pravdepodobne čakajú na vhodnú príležitosť ale nie vedome. Tou bude zrejme nejaký spúšťač mimo našej krajiny. Ako inak. Že vraj sme moc malí aby sme si povedali svoj názor, nebodaj robili niečo pre naše vlastné blaho. Nie je práve o tom slobodný štát? My ale nie sme slobodný štát, sme súčasťou dobyvačného paktu NATO/USA. Sme členovia skupiny zlodejov a vrahov bez nášho súhlasu. Ako to, že maďarský premiér koná v záujme svojho štátu a bez servítky pomenúva veci pravými slovami? Veľký príklad je naše vazalstvo voči EÚ. Je až neuveriteľné ako nám táto nevolená inštitúcia diktuje podmienky a vôbec ich nezaujíma názor občanov. Najnovšie bol zmetený návrh zo stola o zákaze pestovania GMO plodín v danom štáte. Nemôžeme ani určiť, čo môžeme pestovať a čo nie. Hlavne ak ide o zdraviu škodlivé plodiny. Však to je nonsens. Opäť sa vynára otázka dokedy to budeme tolerovať?

Denne nás oblbujú v telke, mysliac si, že sme nesvojprávni a potrebujeme počuť ten jediný a správny názor. Nechcú aby sme slobodne mysleli, pretože by sme veľmi rýchlo skoncovali s korupciou a týmto bordelom. Uvedomujete si, že asi 40% výplaty ide štátu a potom večer počujete v správach ako sa spreneverili peniaze? Naše! Nie štátne, sú to peniaze, ktoré patria ľudom a nie politikom či Širokému. Politici sa nám smejú rovno do tváre a jediné čo ich zaujíma sú ich osobné záujmy. Pol roka pred voľbami sa začínajú tváriť, že im záleží na občanoch a ten zvyšok obdobia si zákonom upevňujú moc a hrabú pre seba. Parlament už dávno nie je prostriedkom pre uskutočňovanie moci ľudu. Ale iba prostriedkom pre záujmy ekonomických skupín. Politické strany sú len nástroj tejto organizovanej skupiny. Voľby sú len boj o moc/koryto. Stačí sa pozrieť okolo seba: je toto svet vybudovaný rozhodnutím ľudu alebo psychopatov?

My už nechceme ohýbať chrbty a nechať si len a len nakladať. Všetko má svoje hranice a Slováci sa už musia prebudiť z letargie. Armáda zombíkov s telefónmi v rukách, to je obraz našej mládeže. Rodičia nemajú na nič čas, chcú len zarobiť peniaze, aby uživili rodinu. Zarobiť dostatočne a dôstojne žiť je v tejto krajine z roka na rok ťažšie. Musíme to už zmeniť! Každý by mal začať od seba, vzdelávať sa a svojim príkladom ovplyvniť viac a viac ľudí až dovtedy kým nás nebudú môcť zastaviť.

 

 

 

 

„Despoti všetkých čias sa obávajú myšlienok o slobode väčšmi, než bajonetov.“

Budúcnosť Slobody

13.07.2017

Už storočia sa bojuje o slobodu, či už slobodu vierovyznania, pohybu alebo slobodu ako takú. Teraz mám však pocit, že ľudia rezignovali, respektíve majú iné priority. Spoločnosť sa zaoberá viac »

SR volby19 prezident kandidát Smer-SD predsedníctvo BAX

VIDEO: Úniky z vyšetrovania rozohnili premiéra

22.01.2019 17:30

Reagoval tak na ďalšie otázky okolo komunikácie údajnej objednávateľky tohto činu Aleny Zs. s podpredsedom parlamentu Glváčom.

Leonid Brežnev,

Chcel zabiť Brežneva, pálil do kozmonautov. Po polstoročí ľutuje len obete

22.01.2019 17:25

Nechýbalo veľa a sovietsky vodca Leonid Brežnev mohol necelého pol roka po tom, čo poslal tanky do Československa, skončiť na márach.

banská štiavnica, mesto kultúry

VIDEO: Banská Štiavnica ponúka Almáziu. To najlepšie, čo má.

22.01.2019 17:00

Banská Štiavnica je historicky prvým Mestom kultúry Slovenska. Video TV Pravda približuje, aké podujatia Štiavnica tohto roku ponúka miestnym aj návštevníkom.

francúzsko, eiffelova veža, sneh

Vo Francúzsku vyhlásili pre sneženie stav pohotovosti a zatvorili Eiffelovu vežu

22.01.2019 16:50

Météo France vydala z dôvodu sneženia a tvorby poľadovice oranžovú výstrahu - teda druhý najvyšší stupeň.

tomaszivot

„Nemusím vyhrať za každú cenu, ale musím žiť v pravde. Nemusím mať úspech za každú cenu, ale musím sa správať podľa svojich zásad.“

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1899x
Priemerná čítanosť článkov: 950x

Autor blogu

Kategórie

Archív